Na skróty:

Informator dla interesantów:

Kalendarium

Wiadomości

Jesienna wycieczka

2019-10-13

Jesienna wycieczka

Agata Rękas

4 października uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Krośnie. Najpierw poszliśmy do sali zabaw Smyk, póżniej zwiedzaliśmy krośnieńską Starówkę. Byliśmy również w księgarni pana Oprządka, gdzie każdy uczeń otrzymał pamiątkową książeczkę. W jedną i drugą stronę jechaliśmy kursowym busem - dla większości uczniów był to ich "pierwszy raz" jazdy takim środkiem komunikacji.

czytaj więcej »

Dzień chłopaka

2019-10-06

Dzień chłopaka

Agata Rękas

Co roku swoje święto obchodzą nie tylko dziewczynki ale również chłopcy mogą celebrować swój dzień, który w Polsce przypada 30 września. I to właśnie w tym dniu są oni obdarowywani upominkami i niespodziankami od swoich koleżanek. 

czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

2019-09-29

Spotkanie  policjantów z uczniami

Agata Rękas

12 września 2019r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z panią policjant Komendy Policji w Korczynie. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.


czytaj więcej »

Pozostałe wiadomości

Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

2019-06-25

 Agata Rękas

19 czerwiec 2019 r. ważny dzień, bo to zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Najpierw pani dyrektor Małgorzata Cieplik podziękowała uczniom za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki otrzymali pamiątkowe książeczki. Odbyło się rozstrzygnięcie turnieju skoczkowego i turnieju warcabowego. Nagrody otrzymali również najbardziej systematyczni w oszczędzaniu w SKO. Były kwiaty od rodziców i chwile pełne wzruszeń. Uczniowie klasy III pożegnali tych, którzy jeszcze będą uczyć sie w Szkole Podstawowej w Czarnorzekach. 

czytaj więcej »

Wycieczka dwudniowa do Tarnowskich Gór i do Częstochowy.

2019-06-16

Agata Rękas

      3 i 4 czerwca 2019r. wszystkie dzieci wraz z rodzicami pojechały na wycieczkę. Razem z nami byli uczniowie z Korczyny i ks. Stanisław - proboszcz z Węglówki. W Tarnowskich Górach zwiedziliśmy Skansen Maszyn Parowych, kopalnię srebra, widzieliśmy Skarbnika.

W Częstochowie uczestniczyliśmy w specjalnej mszy. Zwiedziliśmy skarbiec, Arsenał, Salę rycerską. Oglądaliśmy wystawę o papieżu, uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej.

Na drugi rok jedziemy na wycieczkę trzydniową..... 


czytaj więcej »

Dzień Rodziny

2019-06-14

Agata Rękas

               1 czerwca 2019 roku w Czarnorzekach odbył się Dzień Rodziny. Dzieci ze swoimi rodzicami świętowały Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Uczniowie i przedszkolaki wspólnie z nauczycielami przygotowali program artystyczny. Jak co roku Rada Rodziców zorganizowała smaczny poczęstunek. Podczas pikniku było wiele atrakcji m. in. pokaz strażacki OSP z Węglówki, dmuchane zjeżdżalnie, zamek i trampolina, których sponsorem był Wójt Gminy w Korczynie.

czytaj więcej »

Galerie foto

Galerie wideo