Na skróty:

Informator dla interesantów:

Kalendarium

Wiadomości

Walentynki

2018-02-20

Agata Rękas opiekun SU

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. 14 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Szczęśliwcy dostali nawet po kilka walentynek. Serdeczne im gratulujemy.


czytaj więcej »

Zabawa

2018-02-06

Bal karnawałowy

  Małgorzata Wróblewka                                                                     

Karnawał to czas zabawy i szaleństwa przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Wszędzie trwają zabawy, a w szkołach uczniowie bawią się na balach choinkowych. 

28 stycznia b.r. w Domu Ludowym w Czarnorzekach odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły i dzieci z Czarnorzek. Do tańca przygrywał zespół muzyczny. Były konkursy z nagrodami, zabawy i tańce. Na dzieci czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się wspaniale  i na pewno na długo zapamiętają tę imprezę.

czytaj więcej »

Strażak

2018-02-06

BEZPIECZNA ZIMA

25 stycznia br. odbyło się w naszej szkole spotkanie dzieci z pracownikami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Krosna.Temat spotkania to: "Bezpieczna zima - Czad i Ogień, Obudź Czujność!

czytaj więcej »

Pozostałe wiadomości

Warcaby

2018-02-06

Turniej warcabowy

Tak jak w poprzednim roku na przełomie grudnia i stycznia w naszej szkole odbył się Turniej Wacabowy, który został zorganizowany przez panią Małgorzatę Cieplik – dyrektora szkoły. W zawodach rywalizowali uczniowie klasy II i III.

Zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce: Łukasz Okólski kl. III i Dawid Moskal  kl. II

II miejsce: Artur  Ołoszczyński  kl. II

III miejsce: Gabriel Okólski kl. II

Wyróżnienia: Alicja Białas kl. III i Szymon Marcisz kl. III


czytaj więcej »

Seniorzy

2018-02-05

Trzypokoleniowe spotkanie w Czarnorzekach

Małgorzata Cieplik
W sobotnie popołudnie, 20 stycznia br.  w Domu Ludowym w Czarnorzekach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka połączone z Dniem Seniora. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Jan Zych - Wójt Gminy Korczyna , Sławomir Stefański  - Wójt Gminy Wojaszówka, Wojciech Tomkiewicz – Dyrektor GOK w Korczynie oraz proboszcz parafii Węglówka ks. Stanisław Pawul. Bogaty program artystyczny wykonany przez uczniów SP w Czarnorzekach, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Ludowy działający przy GOK w Korczynie oraz pokaz tańca towarzyskiego i występ muzyczny na akordeonie zaproszeni goście nagrodzili gromkimi brawami. Smaczny i obfity poczęstunek przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich wraz z rodzicami dzieci Szkoły Podstawowej w Czarnorzekach.


czytaj więcej »

Wigilia w naszej szkole

2018-01-03

Agata Rękas

Wigilia w polskiej obyczajowości jest świętem bardzo rodzinnym, powszechnie uważanym za najważniejszy dzień w roku (w wielu krajach nie ma on aż takiego znaczenia). Podobnie jak w Polsce wigilię obchodzi się na Litwie, w Czechach i na Słowacji. Poza Polską i Litwą zwyczaj łamania się opłatkiem nie jest znany. Uczniowie Samorządu przygotowali krótkie informacje dotyczące symboliki Świąt Bożego Narodzenia. Był również czas na wspólne życzenia, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.

czytaj więcej »

Galerie foto

Galerie wideo