AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fczarnorzeki.korczyna.pl%2Fwiadomosci&chs=350x350&chld=L|4

Wiadomości

07-12-2019Wróżby andrzejkowe

Andrzejki

Agata Rękas

Andrzejki były ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu. Uczniowie spędzili ten czas w przyjemnej atmosferze. Były zabawy, wróżby i wspólny poczęstunek. 

czytaj więcej »

05-12-2019Czytaj codziennie!

Dni głośnego czytania

Agata Rękas

27 listopada 2019r. odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego dzieci i ich rodziców. 

Pasję czytania trzeba zaszczepić od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w życiu dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. 

 Sieć Biedronka aktywnie wsparła tę inicjatywę i ufundowała nagrody dla dzieci, którym rodzice systematycznie przez 21 dni czytali przynajmniej przez 10 minut. 

czytaj więcej »

02-12-2019Konkurs„Pani Jesień” rozstrzygnięty

Agata Rękas

8 listopada 2019r. w Czytelni GBP w Korczynie odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Do biblioteki wpłynęło prawie 60 prac wykonanych z darów jesieni. Komisja konkursowa wybrała 23, którym przyznała nagrody. Uczeń klasy I Antoś Moskal został wyrózniony i otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy.


czytaj więcej »

21-11-2019Dzień niepodległości

Agata Rękas

11 listopada był szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie wtedy, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dlatego ten dzień obchodzimy jako nasze święto narodowe. Z tej też okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie recytowali wiersze o ojczyźnie i śpiewali żołnierskie piosenki. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego. 

czytaj więcej »

25-10-2019Wycieczki, wycieczki...

Agata Rękas

Jesienne piękne dni zachęcają do spacerów i zwiedzania najbliższej okolicy. W piątek 18 października 2019r. wraz z uczniami SP w Krasnej odwiedziliśmy gospodarstwo u Państwa Barbary i Piotra Okólskich. Po raz kolejny oglądaliśmy i karmiliśmy alpaki.

czytaj więcej »

25-10-2019Pasowanie na ucznia

Agata Rękas

 
 11.10.2019r. w Szkole Podstawowej w Czarnorzekach odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. Był to szczególny dzień dla dzieci oraz dla nauczycieli i rodziców. W trakcie uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w szkole w klasie I. Wszyscy występujący dzielnie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, układali wyrazy i wykonywali działania matematyczne.

czytaj więcej »

13-10-2019Jesienna wycieczka

Agata Rękas

4 października uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Krośnie. Najpierw poszliśmy do sali zabaw Smyk, póżniej zwiedzaliśmy krośnieńską Starówkę. Byliśmy również w księgarni pana Oprządka, gdzie każdy uczeń otrzymał pamiątkową książeczkę. W jedną i drugą stronę jechaliśmy kursowym busem - dla większości uczniów był to ich "pierwszy raz" jazdy takim środkiem komunikacji.

czytaj więcej »

06-10-2019Dzień chłopaka

Dzień chłopaka

Agata Rękas

Co roku swoje święto obchodzą nie tylko dziewczynki ale również chłopcy mogą celebrować swój dzień, który w Polsce przypada 30 września. I to właśnie w tym dniu są oni obdarowywani upominkami i niespodziankami od swoich koleżanek. 

czytaj więcej »

29-09-2019Bezpieczeństwo

Spotkanie  policjantów z uczniami

Agata Rękas

12 września 2019r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z panią policjant Komendy Policji w Korczynie. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.


czytaj więcej »

25-06-2019Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

 Agata Rękas

19 czerwiec 2019 r. ważny dzień, bo to zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Najpierw pani dyrektor Małgorzata Cieplik podziękowała uczniom za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki otrzymali pamiątkowe książeczki. Odbyło się rozstrzygnięcie turnieju skoczkowego i turnieju warcabowego. Nagrody otrzymali również najbardziej systematyczni w oszczędzaniu w SKO. Były kwiaty od rodziców i chwile pełne wzruszeń. Uczniowie klasy III pożegnali tych, którzy jeszcze będą uczyć sie w Szkole Podstawowej w Czarnorzekach. 

czytaj więcej »
< 123456789 ... 26