AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fczarnorzeki.korczyna.pl%2Fwiadomosci&chs=350x350&chld=L|4

Wiadomości

25-06-2019Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

 Agata Rękas

19 czerwiec 2019 r. ważny dzień, bo to zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Najpierw pani dyrektor Małgorzata Cieplik podziękowała uczniom za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki otrzymali pamiątkowe książeczki. Odbyło się rozstrzygnięcie turnieju skoczkowego i turnieju warcabowego. Nagrody otrzymali również najbardziej systematyczni w oszczędzaniu w SKO. Były kwiaty od rodziców i chwile pełne wzruszeń. Uczniowie klasy III pożegnali tych, którzy jeszcze będą uczyć sie w Szkole Podstawowej w Czarnorzekach. 

czytaj więcej »

16-06-2019Wycieczka dwudniowa do Tarnowskich Gór i do Częstochowy.

Agata Rękas

      3 i 4 czerwca 2019r. wszystkie dzieci wraz z rodzicami pojechały na wycieczkę. Razem z nami byli uczniowie z Korczyny i ks. Stanisław - proboszcz z Węglówki. W Tarnowskich Górach zwiedziliśmy Skansen Maszyn Parowych, kopalnię srebra, widzieliśmy Skarbnika.

W Częstochowie uczestniczyliśmy w specjalnej mszy. Zwiedziliśmy skarbiec, Arsenał, Salę rycerską. Oglądaliśmy wystawę o papieżu, uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej.

Na drugi rok jedziemy na wycieczkę trzydniową..... 


czytaj więcej »

14-06-2019Dzień Rodziny

Agata Rękas

               1 czerwca 2019 roku w Czarnorzekach odbył się Dzień Rodziny. Dzieci ze swoimi rodzicami świętowały Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Uczniowie i przedszkolaki wspólnie z nauczycielami przygotowali program artystyczny. Jak co roku Rada Rodziców zorganizowała smaczny poczęstunek. Podczas pikniku było wiele atrakcji m. in. pokaz strażacki OSP z Węglówki, dmuchane zjeżdżalnie, zamek i trampolina, których sponsorem był Wójt Gminy w Korczynie.

czytaj więcej »

14-06-2019Nauka patriotyzmu

Święta narodowe

Agata Rękas


Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla zrozumienia teraźniejszości i przeszłości naszej Ojczyzny. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczniowie uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dni 2 maja - Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, to wspaniały moment na przybliżenie treści patriotycznych  oraz budowanie dziecięcej wiedzy o Ojczyźnie. 

czytaj więcej »

28-04-2019Akcja - sprzątanie

Sprzątanie świata

Małgorzata Wróblewska

Kwiecień - to już tradycja - stał się u nas miesiącem "sprzątania świata". Pogoda dopisała, humory... też, więc uczniowie Czarnorzek, jak co roku sprzątali najbliższe otoczenie swojej szkoły.  Sprzątać naprawdę było co, gdyż - co tu kryć - śmiecimy nadal, na potęgę. Śmieci zbieraliśmy do worków, które odjadą potem na wysypisko odpadów. To była bardzo udana akcja.A kolejne "sprzątanie świata" - już za rok!  


czytaj więcej »

28-04-2019Pola Nadziei

Pola Nadziei

Małgorzata Wróblewska

W dniu 14 kwietnia 2019 r. przy Kościele w Czarnorzekach i Korczyna - Podzamcze wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum w ramach XI edycji Krośnieńskich Pół Nadziei. Przygotowania do tej akcji trwały od kilku tygodni- zaangażowani byli uczniowie, nauczyciele i pani woźna, którzy własnoręcznie przygotowywali symboliczne żonkile.

               Dochód z akcji charytatywnej wyniósł 782,95 złotych i został przekazany na konto Towarzystwa Krośnieńskiego Hospicjum.


czytaj więcej »

22-04-2019Najlepsze życzenia

Niedługo święta...

Agata Rękas

Wielkanoc to najważniejsze święto w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Jest świętem ruchomym, przypadającym w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca. Starsi uczniowie naszej szkoły złożyli wszystkim życzenia dzieląć się jajkiem i życząc spełnienia marzeń i wszelkich łask od Zmartwychwsałego Chrystusa.

czytaj więcej »

21-04-2019Konkurs rozstrzygnięty!

Konkursy wielkanocne

Agata Rękas

Uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki wzięli udział w konkursie na najładniejszą pisankę. Ich wysiłek został doceniony. Prace Antosia, Zuzi i Emilki zostały nagrodzone. Ich wykonawcy w Bibliotece Gminnej w Korczynie otrzymali dyplomy i piękne książki. Mateusz i Bartek otrzymali nagrody za udział w konkursie "Pisanka wielkanocna".

czytaj więcej »

14-04-2019Ratujemy i uczymy ratować

Agata Rękas

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"  skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko. Na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma pewność, co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. 

czytaj więcej »

31-03-2019Wiosna 2019.


Agata Rękas

 
Raz śnieg pada, a raz deszczyk

Na jeziorze lód już trzeszczy

Błękit nieba lśni w kałuży 

Bałwan w słońcu oczy mruży 

Koniec, koniec zimy - przerwa, dzwonek

To nie dzwonek, to skowronek.


czytaj więcej »
< 123456789 ... 25