AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fczarnorzeki.korczyna.pl%2Fwiadomosci&chs=350x350&chld=L|4

Wiadomości

10-06-2018Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

Małgorzata Wróblewska

               27 maja 2018 roku w Czarnorzekach odbył się Dzień Rodziny. Dzieci ze swoimi rodzicami świętowały Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Uczniowie i przedszkolaki wspólnie z nauczycielami przygotowali program artystyczny. Jak co roku Rada Rodziców we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizowała smaczny poczęstunek. Podczas pikniku było wiele atrakcji m. in. malowanie twarzy, pokaz strażacki OSP z Węglówki, dmuchane zjeżdżalnie, zamek i trampolina, których sponsorem był Wójt Gminy w Korczynie.

czytaj więcej »

31-05-2018Spotkanie z Olimpijką -Eweliną Marcisz

Małgorzata Cieplik

21 maja br odbyło się spotkanie z Naszą Eweliną Marcisz, biegaczką narciarską, uczestniczką Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeog Changu.Szkoła Podstawowa w Czarnorzekach to pierwsza szkoła Eweliny, dlatego też spotkanie było nie tylko opowieścią o cudownej imprezie jaką są Igrzyska Olimpijskie ale także „ucztą wspomnień”, wspólnie spędzonych lat w naszej szkole. 

Jesteśmy Dumni, że Ewelina była naszą uczennicą.  


czytaj więcej »

29-05-2018Przedstawienie w szkole.

18 maja br odbyło się w szkole przedstawienie teatralne pt. "Bezpieczeństwo na drodze, w domu, w sieci". 

czytaj więcej »

20-05-2018Dzień Flagi

Dzień Flagi

  Małgorzata Wróblewska                                                                                  

2 maja w Polsce jest obchodzony Dzień Flagi. To jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Z tej też okazji 30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie poznali legendę o powstaniu państwa polskiego, przypomnieli sobie symbole narodowe i razem z piosenką o Wiśle wędrowali przez poszczególne miasta Polski, aż do Morza Bałtyckiego.

czytaj więcej »

06-05-2018Dzień Ziemi 2018

Agata Rękas - opiekun SU

Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. 

czytaj więcej »

05-04-2018POLA NADZIEI – 2018

Małgorzata Cieplik

To już X  Krośnieńskie Pola Nadziei . Szkoła Podstawowa w Czarnorzekach co roku prowadzi zbiórkę publiczną na rzecz krośnieńskiego Hospicjum. W tym roku wolontariusze: Zuzia Moskal, Rafał Okólski, Antek Moskal, Maja Niemczycka, Gabryś Okólski, Ala Białas, Łukasz Okólski, Szymek Marcisz i Anna Białas wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami  w Niedzielę Palmową rozdali ponad 100 bibułkowych żonkili, żółte i zielone baloniki i ulotki propagujące akcję. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie. Współorganizatorkom akcji, Paniom Barbarze Marcisz i Justynie Moskal dziękujemy za pomoc.Bóg Zapłać wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wspomogli krośnieńskie Hospicjum.czytaj więcej »

02-04-2018WIELKANOC 2018

Agata Rękas – opiekun SU 


Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Ten radosny czas obfituje w wiele zwyczajów. Większość z nich znane jest od średniowiecza i praktykowane do dziś. Uczniowie klas 0 – III przygotowali krótkie przedstawienie, zapoznali ze zwyczajami i tradycjami wielkanocnymi. Był również czas na życzenia od najmłodszych „Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość”. 


czytaj więcej »

02-04-2018Powitanie Wiosny

Agata Rękas – opiekun SU

23-go marca 2018 roku w Czarnorzekach po raz kolejny pojawiła się wiosna. Tego dnia powitała uczniów klas 0 - III. Również w tym dniu na dobre pożegnaliśmy zimę. Marzanna – słomiana kukła wykonana przez najmłodszych uczniów z zerówki została spalona. Do szkoły wróciliśmy z symbolem wiosny gaikiem – maikiem.czytaj więcej »

30-03-2018WIELKANOC 2018

Radosnych Świąt Wielkanocnych, stołu suto zastawionego tradycyjnymi potrawami, przy którym nie zabraknie nikogo bliskiego. Niech w tym podniosłym dniu zagości w Waszych sercach Zmartwychwstały Jezus Chrystus i napełni je wiarą, miłością i pokojem. Życzymy, by te święta były nie tylko czasem wytchnienia i odpoczynku, ale przede wszystkich duchowej odnowy. 

czytaj więcej »
< 123456789 ... 20