AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fczarnorzeki.korczyna.pl%2Fwiadomosci&chs=350x350&chld=L|4

Wiadomości

14-04-2019Ratujemy i uczymy ratować

Agata Rękas

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"  skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko. Na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma pewność, co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. 

czytaj więcej »

31-03-2019Wiosna 2019.


Agata Rękas

 
Raz śnieg pada, a raz deszczyk

Na jeziorze lód już trzeszczy

Błękit nieba lśni w kałuży 

Bałwan w słońcu oczy mruży 

Koniec, koniec zimy - przerwa, dzwonek

To nie dzwonek, to skowronek.


czytaj więcej »

25-03-2019Turniej

Turniej wiedzy pożarniczej

Małgorzata Wróblewska

21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu gminnym. Celem turnieju była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Nasi chłopcy byli najmłodszymi uczestnikami turnieju, a mimo to osiągnęli wysokie wyniki. Serdecznie im gratulujemy.


czytaj więcej »

24-03-2019Wycieczki, wycieczki.

Agata Rękas

20 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Krosna. Była to wycieczka integracyjna z klasą V ze Szkoły Podstawowej w Korczynie. Najpierw w RCKP obejrzeliśmy przedstawienie teatralne "Kot w butach" w wykonaniu aktorów teatru Bohema. Następnie pojechaliśmy do banku PKO BP SA. 


czytaj więcej »

21-03-20198 marca - Dzień Kobiet

Agata Rękas

8 marca w Dniu Kobiet wszystkie panie czują się wyjątkowo- otrzymują krótkie wierszyki na kartach, życzenia składane osobiście, e-maile i popularne SMSY. Chłopcy z naszej szkoły w tym dniu nie zawiedli. Każda Kobieta - duża i mała otrzymała kwiaty i prezenty. Za wszystkie dziękujemy.


czytaj więcej »

12-03-2019Pomagamy Krośnieńskiemu Hospicjum.

Pomagamy.

Agata Rękas

Już od 10 lat wolontariusze kwestują w ponad 100 miejscach w Krośnie i powiatach zbierając środki na Krośnieńskie Hospicjum. W tym pięknym dziele uczestniczą uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, którym podziekowania za gorliwość i za otwarte na pomoc serca złożył Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.


czytaj więcej »

11-03-2019Dbamy o zdrowie

Dbamy o zdrowie

 Agata Rękas
6 marca 2019r. uczniowie spotkali się z spotkali się z p. Danusią - pielęgniarką szkolną i rozmawiali o tym, co należy jeść i jakie produkty są zdrowe. Dzieci pokazywały "zdrowe" kanapki robione przez rodziców. Pani Danusia zwracała dzieciom uwagę na to, aby jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu. 

czytaj więcej »

05-03-2019Święto pączka 2019

Tłusty czwartek to święto wszystkich łasuchów. Tego dnia dieta nie obowiązuje i wszyscy możemy zajadać się do woli pączkami i faworkami Smacznego!

czytaj więcej »

28-02-2019Dzień Babci i Dziadzia – święto Seniora w Czarnorzekach.

Małgorzata Cieplik
„ Starsi ludzie to ci, którzy niosą nam historię, którzy niosą nam nauczanie i wiarę, zostawiają nam spuściznę. Oni jak stare wino mają wewnętrzną siłę, by przekazać nam szlachetne dziedzictwo.”    Papież Franciszek
Dzięki babciom i dziadkom wnukowie wciąż mają bezpieczną przystań do której mogą wracać. Dzięki nim w naszej kulturze i w naszych rodzinach może przetrwać to, co najpiękniejsze.     

czytaj więcej »
< 123456789 ... 24