AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fczarnorzeki.korczyna.pl%2Fwiadomosci&chs=350x350&chld=L|4

Wiadomości

10-12-2017Mikołajki

Mikołajki 

Agata Rękas – opiekun SU

 
„Co to , co to co to 

Kto to, kto to , kto to

Pan Mikołaj już się skrada

Ojej, ja się boję

Ale bać się chyba nie wypada”

czytaj więcej »

10-12-2017Wycieczki

Wycieczka do kina i do banku PKO BP SA. 

Agata Rękas

6 grudnia 2017r. pojechaliśmy do kina na film pt. „Paddington 2”. Była to cudowna opowieść o misiu, który miał dobre serce i przez to zjednywał sobie wielu przyjaciół. W tym samym dniu odwiedziliśmy bank PKO BP SA. Wspólne z panią dyrektor i panią Paulinką Pilut poznaliśmy obowiązki bankowców na sali operacyjnej. Pani Paulinka pokazała nam, jak można wpłacać i wypłacać pieniądze w bankomacie.  


czytaj więcej »

04-12-2017Andrzejki

Zabawa andrzejkowa

Małgorzata Wróblewska

                30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą integracyjną ,,Czary- mary” i specjalnym zaklęciem - by spełniły się wszystkie andrzejkowe wróżby. Panie przygotowały różne atrakcje. Było losowanie kartek z imionami nowych kolegów i koleżanek, wróżba „Daleka podróż”, zabawy z talerzykami i kołem fortuny. Nie zabrakło także przepowiedni z zaczarowanego kapelusza, lania wosku no i oczywiście wróżby z butami. Po zakończeniu wróżb wszyscy wspaniale się bawili podczas zabaw integracyjnych i tańców. Jak zawsze w Andrzejki objadaliśmy się pyszną pizzą. Wszyscy mamy też nadzieję, że nasze wróżby się spełnią.

czytaj więcej »

04-12-2017Prawa Dziecka

Prawa dziecka

Małgorzata Wróblewska

            Każdy uczeń ma swoje prawa i obowiązki, które określa Statut Szkoły. Prawa dziecka zawarte są w innych dokumentach m. in. w Konwencji Praw Dziecka, która została uchwalona przez ONZ 20 listopada 1989 roku.  W Polsce obowiązuje od 1991 r.

czytaj więcej »

12-11-201711 listopada

Święto Odzyskania Niepodległości

Małgorzata Wróblewska

10 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.11 listopada 1918 r. zakończyła się I wojna światowa, a Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Na czele państwa stanął Józef Piłsudski, który został pierwszym Marszałkiem Polski.


czytaj więcej »

12-11-2017Konkurs "Jesienne korale" rozstrzygnięty

Nasze sukcesy

3 listopada 2017r.w Blbliotece Gminnej w Korczynie został rozstrzygnięty konkurs pt. „Jesienne korale”. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia. Serdecznie im gratulujemy.

czytaj więcej »

06-11-2017Festyn misyjny

FESTYN MISYJNY W CZARNORZEKACH

Barbara Świątek

25 października br. odbył się XII Festyn Misyjny w Czarnorzekach. W tym roku poświęcony został Indianom z Ameryki Północnej.  Na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Czarnorzekach odpowiedziały nie tylko szkoły z gminy Korczyna, ale także szkoły podstawowe z Wróblika Szlacheckiego, Rymanowa i Krosna -Turaszówki.

czytaj więcej »

18-10-2017 Pasowanie na przedszkolaka

Agata Rękas

Pasowanie na przedszkolaka

  13.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Czarnorzekach odbyło się uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

czytaj więcej »

05-10-2017Nietoperze

Małgorzata Cieplik

XIV NOC NIETOPERZY – CZARNORZEKI 2017


      29 września br. odbyło się wieczorne spotkanie plenerowe Przyjaciół Nietoperzy w Czarnorzekach. Wśród uczestników spotkania była grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela Pani Barbary Świątek.  2 października br. obejrzeliśmy zorganizowaną w Domu Ludowym w Czarnorzekach, wystawę prac  konkursu plastycznego pt. "Nietoperze liczą na nas", w którym także uczestniczyliśmy. 

czytaj więcej »

04-10-2017Dzień Chłopaka

Agata Rękas

Dzień Chłopaka

Świat bez Was: mocnych, przystojnych, inteligentnych... nie do wyobrażenia!! 29 września  z okazji Święta Chłopaka – chłopcy przyjmowali życzenia od swoich koleżanek. Każdy dostał kartkę z życzeniami oraz słodkości. 

czytaj więcej »
< 123456789 ... 18