AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fczarnorzeki.korczyna.pl%2Fwiadomosci&chs=350x350&chld=L|4

Wiadomości

20-02-2018Walentynki

Agata Rękas opiekun SU

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. 14 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Szczęśliwcy dostali nawet po kilka walentynek. Serdeczne im gratulujemy.


czytaj więcej »

06-02-2018Zabawa

Bal karnawałowy

  Małgorzata Wróblewka                                                                     

Karnawał to czas zabawy i szaleństwa przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Wszędzie trwają zabawy, a w szkołach uczniowie bawią się na balach choinkowych. 

28 stycznia b.r. w Domu Ludowym w Czarnorzekach odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły i dzieci z Czarnorzek. Do tańca przygrywał zespół muzyczny. Były konkursy z nagrodami, zabawy i tańce. Na dzieci czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się wspaniale  i na pewno na długo zapamiętają tę imprezę.

czytaj więcej »

06-02-2018Strażak

BEZPIECZNA ZIMA

25 stycznia br. odbyło się w naszej szkole spotkanie dzieci z pracownikami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Krosna.Temat spotkania to: "Bezpieczna zima - Czad i Ogień, Obudź Czujność!

czytaj więcej »

06-02-2018Warcaby

Turniej warcabowy

Tak jak w poprzednim roku na przełomie grudnia i stycznia w naszej szkole odbył się Turniej Wacabowy, który został zorganizowany przez panią Małgorzatę Cieplik – dyrektora szkoły. W zawodach rywalizowali uczniowie klasy II i III.

Zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce: Łukasz Okólski kl. III i Dawid Moskal  kl. II

II miejsce: Artur  Ołoszczyński  kl. II

III miejsce: Gabriel Okólski kl. II

Wyróżnienia: Alicja Białas kl. III i Szymon Marcisz kl. III


czytaj więcej »

05-02-2018Seniorzy

Trzypokoleniowe spotkanie w Czarnorzekach

Małgorzata Cieplik
W sobotnie popołudnie, 20 stycznia br.  w Domu Ludowym w Czarnorzekach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka połączone z Dniem Seniora. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Jan Zych - Wójt Gminy Korczyna , Sławomir Stefański  - Wójt Gminy Wojaszówka, Wojciech Tomkiewicz – Dyrektor GOK w Korczynie oraz proboszcz parafii Węglówka ks. Stanisław Pawul. Bogaty program artystyczny wykonany przez uczniów SP w Czarnorzekach, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Ludowy działający przy GOK w Korczynie oraz pokaz tańca towarzyskiego i występ muzyczny na akordeonie zaproszeni goście nagrodzili gromkimi brawami. Smaczny i obfity poczęstunek przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich wraz z rodzicami dzieci Szkoły Podstawowej w Czarnorzekach.


czytaj więcej »

03-01-2018Wigilia w naszej szkole

Agata Rękas

Wigilia w polskiej obyczajowości jest świętem bardzo rodzinnym, powszechnie uważanym za najważniejszy dzień w roku (w wielu krajach nie ma on aż takiego znaczenia). Podobnie jak w Polsce wigilię obchodzi się na Litwie, w Czechach i na Słowacji. Poza Polską i Litwą zwyczaj łamania się opłatkiem nie jest znany. Uczniowie Samorządu przygotowali krótkie informacje dotyczące symboliki Świąt Bożego Narodzenia. Był również czas na wspólne życzenia, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.

czytaj więcej »

10-12-2017Mikołajki

Mikołajki 

Agata Rękas – opiekun SU

 
„Co to , co to co to 

Kto to, kto to , kto to

Pan Mikołaj już się skrada

Ojej, ja się boję

Ale bać się chyba nie wypada”

czytaj więcej »

10-12-2017Wycieczki

Wycieczka do kina i do banku PKO BP SA. 

Agata Rękas

6 grudnia 2017r. pojechaliśmy do kina na film pt. „Paddington 2”. Była to cudowna opowieść o misiu, który miał dobre serce i przez to zjednywał sobie wielu przyjaciół. W tym samym dniu odwiedziliśmy bank PKO BP SA. Wspólne z panią dyrektor i panią Paulinką Pilut poznaliśmy obowiązki bankowców na sali operacyjnej. Pani Paulinka pokazała nam, jak można wpłacać i wypłacać pieniądze w bankomacie.  


czytaj więcej »

04-12-2017Andrzejki

Zabawa andrzejkowa

Małgorzata Wróblewska

                30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą integracyjną ,,Czary- mary” i specjalnym zaklęciem - by spełniły się wszystkie andrzejkowe wróżby. Panie przygotowały różne atrakcje. Było losowanie kartek z imionami nowych kolegów i koleżanek, wróżba „Daleka podróż”, zabawy z talerzykami i kołem fortuny. Nie zabrakło także przepowiedni z zaczarowanego kapelusza, lania wosku no i oczywiście wróżby z butami. Po zakończeniu wróżb wszyscy wspaniale się bawili podczas zabaw integracyjnych i tańców. Jak zawsze w Andrzejki objadaliśmy się pyszną pizzą. Wszyscy mamy też nadzieję, że nasze wróżby się spełnią.

czytaj więcej »

04-12-2017Prawa Dziecka

Prawa dziecka

Małgorzata Wróblewska

            Każdy uczeń ma swoje prawa i obowiązki, które określa Statut Szkoły. Prawa dziecka zawarte są w innych dokumentach m. in. w Konwencji Praw Dziecka, która została uchwalona przez ONZ 20 listopada 1989 roku.  W Polsce obowiązuje od 1991 r.

czytaj więcej »
< 123456789 ... 19