AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fczarnorzeki.korczyna.pl%2Fwiadomosci&chs=350x350&chld=L|4

Wiadomości

16-12-2018Mikołaj

Odwiedziny Mikołaja

Małgorzata Wróblewska

6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.


czytaj więcej »

16-12-2018Lekcja muzyki

Muzyczne spotkania

Małgorzata Wróblewska

Każdego roku w naszej szkole odbywa się niecodzienna lekcja muzyki. W tym roku był to „Cyrk muzyczny”. Uczniowie poznali takie instrumenty jak: klarnet, saksofon sopranowy, akordeon guzikowy i skrzypce.

czytaj więcej »

12-12-2018Barbórka – dzień świętej Barbary

Barbórka

 Agata Rękas


Barbórka to tradycyjne święto górnicze. Obchodzone jest w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii. Święta jest patronką dobrej śmierci i trudnej pracy.

Nasze przedszkolaki w tym dniu wykonały czapki górnicze. Dowiedziały się, skąd bierze się węgiel i coś o "wglowej rodzince". Na zakończenie wykonaliśmy czapki górnicze.

czytaj więcej »

05-12-2018Szklanka soku.

Szklanka soku to prosty sposób na udany dzień. 

Agata Rękas


3 grudnia w szkole były zajęcia, na których dzieci robiły sok z jabłek i marchwi. Były zajęcia praktyczne i degustacja soku. 

czytaj więcej »

05-12-2018Andrzejki

Agata Rękas

W dniu świętego Andrzeja

sprawdź jaka w miłości nadzieja?

Czy ten, o którym marzysz skrycie,

to ten jedyny na całe życie?
czytaj więcej »

03-12-2018Bezpieczeństwo

Dzieci na drodze

Wróblewska Małgorzata

W czwartek 29.11.2018 r. w naszej szkole zorganizowano zajęcia pt. „Niestraszkowe odblaski”. Ich celem było uświadomienie uczniom jak ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze jest to, by nosili odblaski.

czytaj więcej »

29-11-201811 listopada

Odzyskanie niepodległości

Małgorzata Wróblewska

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawdzięczamy ją polskim żołnierzom, którzy walczyli na wielu frontach, abyśmy mogli żyć w wolnej i niepodległej Polsce.


czytaj więcej »

19-11-2018Pamiętamy...

Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

Agata Rękas

W dniu 31 października uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na cmentarz. Ten dzień był dla nas wszystkich - uczniów i nauczycieli dniem szczególnym. Pamiętajmy, że życie ma swój początek i koniec, i tylko od nas zależy, co ocalimy, o czym będziemy pamiętać...

czytaj więcej »

23-10-2018Pasowanie na ucznia i przedszkolaka

Agata Rękas

Pasowanie na ucznia i przedszkolaka


   12.10.2018 r. w Szkole Podstawowej w Czarnorzekach odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia oraz przedszkolaka malucha, średniaka i starszaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci starszych i młodszych oraz dla nauczycieli i rodziców.

czytaj więcej »

23-10-2018Wycieczka do Żarnowca

Jesienna wycieczka

Małgorzata Wróblewska

4 października uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Żarnowcu. Brali udział w lekcji muzealnej w Szkole Ludowej pt. „Jak to niegdyś w szkole bywało”. Mieli również możliwość poćwiczyć kaligrafię stalówką i atramentem. Młodsze dzieci bawiły się także drewnianymi zabawkami. Następnie zwiedziliśmy dworek, gdzie mieszkała Maria Konopnicka oraz poznaliśmy życie i twórczość poetki.

czytaj więcej »
< 123456789 ... 22