AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fczarnorzeki.korczyna.pl%2Fwiadomosci&chs=350x350&chld=L|4

Wiadomości

13-10-2019Jesienna wycieczka

Jesienna wycieczka

Agata Rękas

4 października uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Krośnie. Najpierw poszliśmy do sali zabaw Smyk, póżniej zwiedzaliśmy krośnieńską Starówkę. Byliśmy również w księgarni pana Oprządka, gdzie każdy uczeń otrzymał pamiątkową książeczkę. W jedną i drugą stronę jechaliśmy kursowym busem - dla większości uczniów był to ich "pierwszy raz" jazdy takim środkiem komunikacji.

czytaj więcej »

06-10-2019Dzień chłopaka

Dzień chłopaka

Agata Rękas

Co roku swoje święto obchodzą nie tylko dziewczynki ale również chłopcy mogą celebrować swój dzień, który w Polsce przypada 30 września. I to właśnie w tym dniu są oni obdarowywani upominkami i niespodziankami od swoich koleżanek. 

czytaj więcej »

29-09-2019Bezpieczeństwo

Spotkanie  policjantów z uczniami

Agata Rękas

12 września 2019r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z panią policjant Komendy Policji w Korczynie. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.


czytaj więcej »

25-06-2019Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

 Agata Rękas

19 czerwiec 2019 r. ważny dzień, bo to zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Najpierw pani dyrektor Małgorzata Cieplik podziękowała uczniom za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki otrzymali pamiątkowe książeczki. Odbyło się rozstrzygnięcie turnieju skoczkowego i turnieju warcabowego. Nagrody otrzymali również najbardziej systematyczni w oszczędzaniu w SKO. Były kwiaty od rodziców i chwile pełne wzruszeń. Uczniowie klasy III pożegnali tych, którzy jeszcze będą uczyć sie w Szkole Podstawowej w Czarnorzekach. 

czytaj więcej »

16-06-2019Wycieczka dwudniowa do Tarnowskich Gór i do Częstochowy.

Agata Rękas

      3 i 4 czerwca 2019r. wszystkie dzieci wraz z rodzicami pojechały na wycieczkę. Razem z nami byli uczniowie z Korczyny i ks. Stanisław - proboszcz z Węglówki. W Tarnowskich Górach zwiedziliśmy Skansen Maszyn Parowych, kopalnię srebra, widzieliśmy Skarbnika.

W Częstochowie uczestniczyliśmy w specjalnej mszy. Zwiedziliśmy skarbiec, Arsenał, Salę rycerską. Oglądaliśmy wystawę o papieżu, uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej.

Na drugi rok jedziemy na wycieczkę trzydniową..... 


czytaj więcej »

14-06-2019Dzień Rodziny

Agata Rękas

               1 czerwca 2019 roku w Czarnorzekach odbył się Dzień Rodziny. Dzieci ze swoimi rodzicami świętowały Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Uczniowie i przedszkolaki wspólnie z nauczycielami przygotowali program artystyczny. Jak co roku Rada Rodziców zorganizowała smaczny poczęstunek. Podczas pikniku było wiele atrakcji m. in. pokaz strażacki OSP z Węglówki, dmuchane zjeżdżalnie, zamek i trampolina, których sponsorem był Wójt Gminy w Korczynie.

czytaj więcej »

14-06-2019Nauka patriotyzmu

Święta narodowe

Agata Rękas


Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla zrozumienia teraźniejszości i przeszłości naszej Ojczyzny. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczniowie uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dni 2 maja - Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, to wspaniały moment na przybliżenie treści patriotycznych  oraz budowanie dziecięcej wiedzy o Ojczyźnie. 

czytaj więcej »

28-04-2019Akcja - sprzątanie

Sprzątanie świata

Małgorzata Wróblewska

Kwiecień - to już tradycja - stał się u nas miesiącem "sprzątania świata". Pogoda dopisała, humory... też, więc uczniowie Czarnorzek, jak co roku sprzątali najbliższe otoczenie swojej szkoły.  Sprzątać naprawdę było co, gdyż - co tu kryć - śmiecimy nadal, na potęgę. Śmieci zbieraliśmy do worków, które odjadą potem na wysypisko odpadów. To była bardzo udana akcja.A kolejne "sprzątanie świata" - już za rok!  


czytaj więcej »

28-04-2019Pola Nadziei

Pola Nadziei

Małgorzata Wróblewska

W dniu 14 kwietnia 2019 r. przy Kościele w Czarnorzekach i Korczyna - Podzamcze wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum w ramach XI edycji Krośnieńskich Pół Nadziei. Przygotowania do tej akcji trwały od kilku tygodni- zaangażowani byli uczniowie, nauczyciele i pani woźna, którzy własnoręcznie przygotowywali symboliczne żonkile.

               Dochód z akcji charytatywnej wyniósł 782,95 złotych i został przekazany na konto Towarzystwa Krośnieńskiego Hospicjum.


czytaj więcej »

22-04-2019Najlepsze życzenia

Niedługo święta...

Agata Rękas

Wielkanoc to najważniejsze święto w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Jest świętem ruchomym, przypadającym w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca. Starsi uczniowie naszej szkoły złożyli wszystkim życzenia dzieląć się jajkiem i życząc spełnienia marzeń i wszelkich łask od Zmartwychwsałego Chrystusa.

czytaj więcej »
< 123456789 ... 25